skoda.adamos.pl ⇓


Logowanie

Zarejestruj się

Moja Tudorka

Skoda Tudor 1101 wersja dwudrzwiowa TUDOR, rocznik 1948.
Historia mojej Skody nie do końca jest mi znana. W moich rękach jest od roku 2000. Poprzedni właściciel nabył ją od huty (jakiej dokładnie już nie pamiętam) w Tarnowskich Górach gdzie pracował. W 1948 roku do owej huty trafiło 6 identycznych modeli. Jeden jest obecnie w moich rękach. Ja jestem jej trzecim właścicielem.
Oznaczenie Mojej Skody to 1101 (produkowana od 1946 do 1949). Jej następcą była skoda 1102 (produkowana w latach 1948 - 1952). Tak naprawdę dużo się miedzy sobą nie różniły. Jak rozpoznać która jest 1101 a która 1102? Widać to na pierwszy rzut oka, 1101 ma przednie panele aluminiowe cienkie i jest ich więcej niż w 1102 , po za tym w 1102 są one dużo grubsze...
Moja Skoda jest w dobrym stanie technicznym i estetycznym !!! Przeszła lekką metamorfozę odnowy, głównie związaną z odnową karoserii. Został "wlany" w nią świeży duch XXI wieku. Jako, że moim zamiarem nie były nigdy wszelakie "tuningi" polepszające wygląd i moc jednostki tak też i pozostało do dzisiaj tzn. samochód jest w 95% z części oryginalnych , oczywiście częściowo odnowiony ale z wyglądem i duszą czasów powojennych.
Jedną ze zmian ulepszającą wygodę i funkcjonalność jest wstawienie alternatora i akumulatora 12V !!!. Oryginalnie był 6 V !!! Ale po co sobie komplikować życie. Jest to oczywiście zgodne z ustaleniami największej międzynarodowej organizacji "FIVA" zrzeszającej kraje, które szerzą automobil zabytkowy. W/G FIVA w samochodzie zabytkowym mogą być nieoryginalne szyby, elementy gumowe, akumulatory, prądnice (alternatory), świece zapłonowe, normalki.


Dodaj komentarz

Komentarze

Líbí se mi! Černý a starý jako můj!
Pikna ta fura, czorna jak moja stara!
Amazing car :) I like this :)
kiedyś miałem cosik podobnego ale 1002
to je bryka!
Bardzo ładny samochód.
Ładne cacko, aż dziw że nie odnawiane? To raczej nie możliwe! Lakier raczej wygląda na nowy?
Jak na 70 latka to trzyma się nieźle!!!
Gratuluję! Ładna maszyna, aż dziw, że ma tyle latek w takim stanie!
Nejkrásnější barva pro skoda tudor je červená. Černá je také pěkná.
Kde je auto zaparkované?
Takie bryczki są OK! Super foto :)
Super Czarnula!