skoda.adamos.pl ⇓


Logowanie

Zarejestruj się

TS Bydgoszcz

Skoda Tudor 1102 (1949 r.). Praca dyplomowa Technikum Samochodowego w Bydgoszczy.
Skoda Tudor została znaleziona na jednym z podbydgoskich szrotów w opłakanym stanie. Nie posiadała żadnego elementu wnętrza oprócz niekompletnej deski rozdzielczej. Brakowało boczków wszystkich drzwi, nie miała żadnych lamp, brakowało też szyby czołowej. Jednym słowem była to kupa zardzewiałej i w niektórych miejscach przeżartej blachy z "umarłym" silnikiem, ze skrzynią biegów do której do dziś nie mogę znalezć cięgien aby ją połączyć z przekładnią na kolumnie kierownicy.
Niestety cofając się w historie nie potrafię nic o nie powiedzieć ani skąd wzięła się na szrocie ani do kogo należała - była starym zapomnianym przez wszystkich wrakiem!!
Skoda jest odnawiana od 3 lat w Technikum Samochodowym w Bydgoszczy przez dyplomantów. Ja (tj. autor tekstu i były uczeń TS w Bydgoszczy) pracuje przy jej odnawianiu praktycznie od początku jej znalezienia. Niestety wszyscy co ją ze mną odnawiali traktowali to jako zwykłą prace dyplomową i po obronie przestali się autem interesować.
Obecnie (tj. w roku 2005) auto nadal stoi w garażu szkolnym i jedynie ja z jeszcze jednym kolega mimo ze skończyliśmy już naukę w Technikum pracujemy nad nią dalej, aby można ja było w końcu zarejestrować.

A teraz parę słów o obecnym stanie auta:

Najpierw została odnowiona blacharka co zajęło prawie rok pracy, przez kolejny rok auto było przygotowywane do malowania i w końcu pomalowane ( cała skoda została wyczyszczona do "gołej" blachy ). Ostatni rok to prace przy remoncie silnika, odtworzenie wnętrza auta (jak już wspomniałem auto nie posiadało żadnego elementu wnętrza), oraz położenie instalacji elektrycznej (również od podstaw). Niestety auto wymaga jeszcze pewnego nakładu pracy zanim będzie można starać się o jej rejestracje ( nie są podłączone biegi, układ hamulcowy wymaga poprawek, brakuje klamek, wycieraczek, zawiasów do przedniej maski). Myślę jednak że zdobędziemy potrzebne części i w przyszłe lato już po rejestracji (jak się uda) w końcu po kilkunastu letnim postoju znów wyjedzie na Polskie drogi.
Jeśli masz jakieś części o których pisze w tekście proszę o kontakt buron@gazeta.pl
Pozdrawiam!!
Dodaj komentarz

Komentarze

Wnętrze w kolorze czerwonym jest ekstra!
remoncik glanc!
Przez prawie 15 lat to ona może wyglądać jak pierwszym foto:)
ciekawe jak dzisiaj wygląda?
Szacun! Odnowić taką bryczkę ze stanu początkowego...
Kolorystyka wnętrza zniewala...
Wnętrze piękne, podoba mi się :)
Zastanawiamy się z żoną czy to czerwona naturalna skóra czy ekologiczna?
Auto naprawdę warte uwagi i pochwały. Kopę roboty ktoś tu wsadził...
Przepiękna ale brakuje troszkę detali. Swoją drogą, jak na pracę dyplomową to niebyła to mała inwestycja:)
Ten czerwień przepiękny! W czarnej karoserii byłby szał:) W białej też ok...
Czerwona karoseria była by OK, biała taka sobie, ale super, że ktoś to odrestaurował! Gratuluje pomysłu na pracę dyplomową! Wielki szacun!
Fajniutkie cacko jak za cara, czewoniutkie
Wnętrze w super kolorze:) mojej siostrze by się spodobało:) Kope dobrej roboty...
Ładniutkie cacko! A to jeździ jeszcze czy dalej w garage?